Wypowiedzi uczestników

Jedne z wielu listów otrzymanych od uczestników Archipelagu Skarbów
oraz przykłady przemian życiowych w młodych ludziach
relacjonowane przez trenerów.

Lista wypowiedzi:

Magda – gimnazjum ze wschodniej Polski

Program „Archipelag Skarbów” umocnił mnie w moich postanowieniach dotyczących przyszłości. Uwierzyłam, że na miłość warto czekać, że w obecnych czasach też można spotkać „miłość do końca i każdego dnia większą”. Bardzo dobre są też rady jak zachowywać się na randkach, by nie popełnić błędu. Przyznam też, że rady jak reagować na zakochanie, a przede wszystkim złość i gniew były bardzo dla mnie przydatne. Bardzo wdzięczna jestem za poruszenie tematu o przewodnikach, bo to zaoszczędziło mi wielu kłótni z mamą o obowiązki domowe. Myślę, że treści programu będą mi długo towarzyszyć.

Ćwiczenie: Świat Wartości

Powrót na stronę główną.

Karol – gimnazjum z centralnej Polski

Droga i Kochana Drużyno Poszukiwaczy Skarbów!

Pewnie będę się powtarzać, pragnę wyrazić ogromną radość z Waszego pobytu u nas w tym tygodniu. Pragnę się z Wami podzielić radosną wiadomością. Na drugi dzień po naszych spotkaniach zaczęliśmy tworzyć grupę Wolontariatu Archipelagu Skarbów razem z naszym psychologiem(…). Na razie grupa liczy 6 osób, jednak liczę na to, że będzie się powiększać i że będziemy mieć pełno wartościowych pomysłów.

Wasze treści są pełne wartości. Dążę do oswojenia swoich „tygrysów” z uwagą na gwiazdę z pięcioma ramionami otrzymaną od Was.

Związani zwiadowcy

Powrót na stronę główną.

Anonimowy 1

Witam pisze do Państwa tak od siebie, bo jesteście świetni w tym co robicie. Bardzo pomogliście mi i pewnie moim kolegom ze szkoły w zrozumieniu czym jest miłość. Było u nas wiele grup z czymś podobnym ale nie aż tak przekonujących jak Państwo. Jestem szczęśliwy ze spotkałem was i mam nadzieje ze jeszcze przyjedziecie do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym bo chciałbym przeżyć to jeszcze raz a za rok juz mnie nie będzie. Naprawdę jesteście super, szczególnie ta grupa która przyjechała. Jak kończyliście to az mi sie łezka w oku kręciła, każdy podchodził do mikra i opowiadał o swoim szczęściu. To bardzo duże dla mnie przeżycie!!! Dam rade jeszcze na koniec jak prezentujecie rożne przykłady z życia to dawajcie najwięcej ze sportu bo każdy lubi i każdy woli na sportowców patrzeć;].

Przed wylądowaniem na Wyspie Skarbów

Powrót na stronę główną.

Weronika - gimnazjum z południa Polski

Cieszę się, że miałam okazję uczestniczyć w spotkaniu, które poruszało bardzo interesujące i ciekawe tematy. Ważnym dla mnie było także to, że nie były to nudne wykłady, ale ciekawa rozmowa pomiędzy prowadzącymi a nami, uczniami oraz, że wszystko to, o czym była mowa mogliśmy zobaczyć na ciekawych i kolorowych slajdach.

Na zajęciach mogliśmy bardzo dużo się dowiedzieć, bo tak naprawdę nie zapytamy innych dorosłych, bo się wstydzimy, a tutaj wszystko było powiedziane otwarcie, prosto i tak do nas. Nie tak, jak w podręcznikach, ale bezpośrednio do nas.

Zdjęcie grupowe po realizacji

Powrót na stronę główną.

Adrian - gimnazjum z południa Polski

To, co najbardziej do mnie przemówiło, to świadectwa prowadzących. Mieliśmy okazję usłyszeć do czego może prowadzić niby niewinne używanie alkoholu lub chociaż sporadyczne wchodzenie na strony pornograficzne.

Miłość życzliwości - Wręczenie zmywaka

Powrót na stronę główną.

Magda – gimnazjum z północnej Polski

Witam! Mam na imię Magdalena. Ostatnio uczestniczyłam w Waszych zajęciach. Dzięki Wam nauczyłam się kontrolować moje wybuchy złości, bardzo Wam za to dziękuję!

Liczenie głosów

Powrót na stronę główną.

Anonimowy 2

Witam ;) w mojej szkole ostatnio odbył się „Archipelag Skarbów” .. zaczęłam patrzeć inaczej na życie.. 2 miesiące temu bardzo skrzywdził mnie chłopak i bardzo trudno mi o nim zapomnieć, ale po dzisiejszych zajęciach wiele spraw sobie uświadomiłam. Miłość znajdę, każdy na to zasługuje, nawet ja. Ostatnio miałam wiele myśli samobójczych i uważałam że nie poradzę sobie z tym wszystkim. Ale zajęcia były dla mnie jak znak z nieba, jest to coś bardzo ważnego dla mnie i to czego się nauczyłam na pewno zatrzymam w sercu na długi czas. Dzięki :)

Wypełnianie ankietek tygrysowych

Powrót na stronę główną.

Uczennica z południa Polski

Dziękuję za pomoc mi, bo potrzebowałam czegoś takiego, by wiedzieć, jak radzić sobie z gniewem. Bardzo wam za to dziękuję :) Przyjedźcie jeszcze!!

Ćwiczenie: Poszukiwanie skarbu

Powrót na stronę główną.

Uczennica gimnazjum ze środkowej Polski

Muszę stwierdzić, że zajęcia te dość znacznie mnie zmieniły. Moje myślenie. Mam chłopaka starszego o rok. Bardzo go kocham i widujemy się kilka razy w tygodniu. Niedługo minie rok odkąd zaczęliśmy ze sobą chodzić. Prawdopodobnie do liceum wyjedzie do innego miasta i będzie mieszkał w internacie, a spotykać się będziemy bardzo rzadko… Średnio umiem sobie wyobrazić jak ja sobie z tym poradzę. Martwię się też, że na miejscu może sobie znaleźć nową dziewczynę. Myślałam o tym, że żeby go przy sobie zatrzymać zaproponuję mu siebie całą. Myślałam, że kiedy będzie nas łączył również seks, on mnie nigdy nie zostawi. Po programie zmieniłam swoje nastawienie. Stwierdziłam, że po co mam oddawać dziewictwo komuś, kto może ze mną zerwać w każdej chwili. Gdyby chciał mnie zostawić, zrobi to niezależnie czy będę jego pierwszą czy nie. Jeśli będzie chciał mnie całej, poczeka do ślubu. Postanowiłam czekać z seksem. I mam nadzieję, że mi się to uda.

Podczas realizacji AS

Powrót na stronę główną.


Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.