Przykłady przemian życiowych

Jedne z wielu listów otrzymanych od uczestników Archipelagu Skarbów
oraz przykłady przemian życiowych w młodych ludziach
relacjonowane przez trenerów.

Lista przykładów przemian życiowych

Podziękowanie po roku

W szkole jednego z dużych miast Polski, w której „Archipelagu Skarbów” jest realizowany rok po roku do trenera podchodzi uczennica, która brała udział w programie rok wcześniej. Dziękuje trenerom za to, co dla niej wtedy zrobili. W tamtym okresie miała chłopaka, który ją wykorzystywał. Bardzo cierpiała. W trakcie programu pomyślała: „Dość tego!” Udała się po pomoc do dobrego psychologa. Uwolniła się od krzywdzącego ją chłopaka. Zaangażowała się też w wolontariat, a z nowym chłopakiem buduje związek na zupełnie innych zasadach. Z jej twarzy biła radość.

Związani zwiadowcy

Powrót na stronę główną.

Ratunek dla uzależnionej

Po realizacji programu w szkole zawodowej dla wyjątkowo trudnych uczniów, jedna z dziewcząt nawiązuje korespondencję elektroniczną z trenerką „Archipelagu Skarbów”. Zwierza się, że w trakcie programu odkryła, że tak naprawdę jest już na drodze do uzależnienia od alkoholu. Trenerka zachęca ją do podjęcia terapii i wskazuje właściwe miejsca. Dalej sprawy są już w ręku dziewczyny…

Wskazówki do oswajania tygrysa seksualności

Powrót na stronę główną.

Odzyskała nadzieję

Po „Archipelagu Skarbów” w jednym z wiejskich gimnazjów, uczennica opisała swoją trudną sytuację życiową w liście do trenera programu. W jej rodzinie ciągle są kłótnie. Czuje się niekochana przez rodziców i traktowana przez rodzeństwo jak czarna owca. Nie chce jej się żyć. Ma myśli samobójcze. Korespondencja z trenerem programu przeciąga się na kilka miesięcy. Dziewczyna jest podtrzymywana na duchu, a trener chwali jej stopniowe postępy w radzeniu sobie z sytuacją. W rezultacie uczennica odzyskuje nadzieję. Delikatnie rozbrajając jej opory trener kieruje ją do miejscowego psychologa po pomoc.

Zgłaszanie się do ćwiczenia

Powrót na stronę główną.

„Archipelag Skarbów” pomocą w terapii

Po zakończeniu Archipelagu Skarbów w małym miasteczku na krańcu Polski, uczennica podchodzi do trenera i zwierza się, że była wykorzystywana seksualne przez dorosłego mężczyznę i jest obecnie w trakcie terapii, która pomaga jej poradzić sobie z tym zranieniem. Dziewczyna dziękuje za program i za to, z jaką wrażliwością poruszony jest temat piękna seksualności. Jest wdzięczna za wskazówki dla osób, które doświadczyły przemocy seksualnej. Stwierdza, że to bardzo jej pomogło i wzmocniło efekty terapii, na którą chodzi.

Zdjęcie grupowe po realizacji

Powrót na stronę główną.

Po „Archipelagu” wróciła do domu

Uczennica szkoły zawodowej wychowywana przez samotnego ojca wyprowadziła się samowolnie od niego i zamieszkała z dorosłym mężczyzną, który ją źle traktował. Ojciec nie zareagował na to. Po programie „Archipelag Skarbów” dziewczyna opowiedziała o swojej sytuacji trenerom programu. Za jej zgodą trenerzy przekazali sprawę pedagogowi szkolnemu. Wsparcie pedagoga doprowadziło do tego, że dziewczyna podjęła decyzję o powrocie do domu.

Wskazówki do oswajania tygrysa seksualności

Powrót na stronę główną.

Zrozumiały, że czekanie z seksem jest możliwe

Po zakończeniu programu grupa trzech dziewcząt dzieli się z trenerem „Archipelagu Skarbów” korzyściami, które wyniosły z programu. Widać, że już wcześniej słyszały (prawdopodobnie w domu), że z seksem warto poczekać do ślubu, ale nie były do tego przekonane. Podczas programu trenerzy dzielili się z młodzieżą swoim podejściem do życia. Dziewczęta były bardzo za to wdzięczne, bo dzięki temu po raz pierwszy w życiu usłyszały żywych, radosnych ludzi, którzy mówią o pięknie seksualności, a jednocześnie żyją w zgodzie z zasadą czekania seksem i im się to udaje. Były poruszone relacją męża i żony, którzy mówili o korzyściach czekania z seksem dla ich małżeńskiego życia.

Ćwiczenie: Spełnione marzenia

Powrót na stronę główną.


Nasza strona, jak kaźda inna, korzysta z plików COOKIE.
Wykorzystujemy je głównie do tworzenia statystyk oglądalności strony.
Korzystając z tej strony zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików COOKIE.